Tkaniny


Większość podczas zakupów kieruje się estetyką, nie zastanawiając się nad składem ubrania. My wiemy, jak ważna w codziennym użytkowaniu jest tkanina, z której jest ono wykonane. To właściwości tkaniny decydują o tym, jak dana rzecz będzie wyglądała po kilku założeniach i jak będziecie się w niej czuły.


Wszystkie nasze modele zostały uszyte z najszlachetniejszych i najbardziej ekskluzywnych tkanin, włoskich jedwabi i angielskich wełen. Gwarantuje to nie tylko komfort użytkowania, ale i trwałość ubioru.


Wełna

Wełna

Nasze garnitury szyjemy z najlepszych gatunkowo wełen, lekkich i pięknie układających się na sylwetce. Wbrew pozorom, wełna jest bardzo przewiewną i przyjemną w noszeniu tkaniną. Doskonale wyrównuje temperaturę ciała, ma wysokie właściwości higroskopijne - może wchłonąć do 35% wilgoci, a nie będzie to w ogóle odczuwalne. Co więcej, wełna jest również oporna na zabrudzenia. Trudno wnikają w nią nieprzyjemne zapachy, kurz, czy brud. Jeżeli zdarzy nam się ją zabrudzić, nie wolno (!) samodzielnie spierać plamy. Wełnę możemy samodzielnie wyczyścić specjalną szczotką, bądź oddać do pralni chemicznej. Nasze wełny wysokoskrętne super 110’s i 120’s są bardzo miękkie w dotyku i w ogóle nie drapią. Charakteryzują się większą sprężystością niż wełny tradycyjne, dzięki czemu są oporne na gniecenie i mechacenie się. Co ważne, nasze wełny kupujemy tylko od renomowanych tkalni, takich jak Huddersfield, dzięki czemu mamy pewność, że tkaniny powstają w warunkach przyjaznych środowisku z poszanowaniem wszystkich norm.

Wiskoza

Wiskoza

Wiskoza jest niezwykle przewiewną tkaniną, co zapewnia najwyższy komfort. Co więcej tkanina ta bardzo dobrze chłonie wilgoć, jest śliska i niezwykle przyjemna w dotyku. Dzięki tym zaletom, nawet po kilku godzinach spędzonych w marynarce będziemy czuć się świeżo. Wiskoza, której używamy do podszewek w naszych garniturach, jest utkana z dwóch rodzajów nici, co powoduje, że subtelnie się mieni. Zapewnia to naszym marynarkom piękne wykończenie. Wiskozę kupujemy od renomowanego włoskiego producenta, dzięki czemu mamy pewność, że powstała w warunkach przyjaznych środowisku, z poszanowaniem wszystkich norm.

Jedwab

Jedwab

Jedwab to niezwykle przyjemna w dotyku tkanina – śliska, gładka, lekko chłodna. Do jego zalet należy również to, że chroni skórę przed promieniowaniem ultrafioletowym, dlatego idealnie nadaje się do produkcji ubrań letnich. Jedwab jest bardzo elastyczny i odporny na odkształcenia. Ma również bardzo dobre właściwościowości higroskopijne, dzięki czemu pozwala czuć się świeżo przez cały dzień. Ze względu na liczne zalety jedwab często uważany jest za najszlachetniejszą i najbardziej ekskluzywną tkaninę. Należy mieć jednak na uwadze, że jedwab może być podatny na zagniecenia. Jedwabna satyna, którą wykorzystaliśmy w naszych bluzkach pochodzi z renomowanej włoskiej tkalni, dzięki czemu mamy pewność, że powstała w warunkach przyjaznych środowisku, z poszanowaniem wszystkich norm.