Dziś, u szczytu popularności jest dekoracja łazienki w odcieniach beżu, jutro może popularnością cieszyć się będzie złoto i czerwień. Istnieją jednak opcje kolorystyczne, które są ponad czasowe. Dotyczy to między innymi koloru czarnego.

Czarna armatura – zalety

Czarny kolor urządzeń w łazience zawsze wygląda elegancko. Takie wnętrza mogą być wykonane w stylu retro lub zamienić łazienkę w funkcjonalną, nowoczesną przestrzeń. Czarna może być umywalka i wanna, z brodzikiem, kranem, kranem, podgrzewanym wieszakiem na ręczniki. Jeśli nie chcesz przesycać wnętrza czernią, połącz je z kontrastującymi kolorami – białym, czerwonym, złotym, żółtym. Uzupełnij wnętrze lustrami i błyszczącymi powierzchniami. Nie przesadzaj – zbyt dużo czerni może sprawić, że łazienka będzie wyglądać ponuro. Przede wszystkim jednak o matową czarną instalację wodociągową trzeba będzie starannie zadbać. Główną wadą tej kolorystyki są ślady wody na powierzchniach. Dlatego należy je codziennie czyścić.

Jak utrzymać czarną instalację wodno-kanalizacyjną w czystości?

Nowoczesny okrągły podtynkowy czarny zestaw prysznicowy
Nowoczesny okrągły podtynkowy czarny zestaw prysznicowy

Na czarnej kanalizacji, a także na jej białych odpowiednikach, szybko pojawiają się zanieczyszczenia z chlorowanej wody, odcisków palców i detergentów. W rzeczywistości czyszczenie czarnej instalacji nie jest trudne – można używać tych samych produktów, co w przypadku standardowych białych modeli. Przestrzegaj jedynie tych prostych zasad, aby twoja wanna lśniła czystością:

  • nie używaj do czyszczenia powierzchni materiałów ściernych i metalowych szczotek – mogą pozostawić rysy, które będą szczególnie widoczne na ciemnym tle;
  • natychmiast po wzięciu prysznica lub kąpieli przetrzyj powierzchnie suchą miękką ściereczką o zwiększonej higroskopijności – pozwoli to uniknąć pojawienia się nieestetycznej białej powłoki.

Dbanie o czarną instalację wodociągową nie różni się od sprzątania „białej” łazienki. Szybko oczyszczaj powierzchnie z płytki nazębnej, eliminuj nieprzyjemne zapachy, a twoja łazienka będzie wyglądać świetnie przez wiele lat.

Czyszczenie detergentem

Proste rozwiązania są zazwyczaj najlepsze. Płyn do mycia naczyń jest doskonałym środkiem czyszczącym nie tylko do garnków i talerzy. Wlej trochę detergentu do małego pojemnika i dodaj taką samą ilość wody. Użyj tej mieszanki, aby dokładnie wyczyścić czarne krany w łazience lub kuchni. Pamiętaj, aby po wszystkim wytrzeć je do sucha.

Czyszczenie roztworem wody i octu

Jeśli ostatnio nie miałeś czasu na dokładne wyczyszczenie czarnego kranu, być może będziesz musiał użyć czegoś mocniejszego niż detergent. Wypróbuj roztwór octu / wody 1:1. W przygotowanym roztworze wystarczy namoczyć kilka wacików i przykryć nimi baterie. Po godzinie cała płytka łatwo zejdzie. Następnie wytrzyj kran miękką ściereczką. Ostrzeżenie! Nigdy nie używaj czystego octu. Może to uszkodzić delikatną powierzchnię armatury. Z tego samego powodu nie zostawiaj baterii zanurzonej w occie na noc, a tylko na godzinę.

Wypróbuj specjalne środki

Boisz się, że pomimo wszelkich środków ostrożności ocet zniszczy powierzchnię czarnego kranu? Użyj specjalnych środków czyszczących do czarnej kanalizacji. Dzięki nim bardzo łatwo będzie utrzymać mikser w czystości. Wiele produktów, oprócz właściwości czyszczących, wzbogacono również o substancje, które tworzą hydrofobową powłokę na powierzchni baterii, dzięki czemu brud i kamień osadzają się znacznie wolniej.

Systematyczna opieka

Wybór odpowiedniego środka czyszczącego jest bardzo ważny. Zbyt delikatny nie pozwoli pozbyć się całego brudu, a bardzo agresywny, wręcz przeciwnie, może uszkodzić powłokę czarnej kanalizacji. Regularność jest tak samo ważna, jak odpowiednie detergenty. Systematyczne czyszczenie czarnych kranów sprawi, że nie będziesz się martwić o to, jak usunąć płytkę, która nagromadziła się w ciągu tygodnia. Pamiętaj, że czyszczenie kranu zajmie ci tylko kilka minut.

Zalety czarnych urządzeń w łazience

Czarny kolor sprawia, że obiekty są wizualnie mniejsze. Czarna bateria świetnie prezentuje się w stylu vintage. Uzupełniona o złocone elementy – będzie prawdziwą ozdobą klasycznej łazienki. Modele o nowoczesnym designie są dostępne w ogromnym asortymencie – od prostych zakrzywionych kształtów po modyfikacje łamane lub sześcienne, które przyciągają nie tylko kolorem, ale także konturami.

Czarna podtynkowa zaokrąglona bateria umywalkowa
Czarna podtynkowa zaokrąglona bateria umywalkowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *