Szukając efektownej osłony do naszego okna, która nada niepowtarzalnego charakteru wnętrzu zwróćmy uwagę na żaluzje w drewnianym wydaniu. Jest to niezwykle atrakcyjne akcesorium, które łączy piękno i funkcjonalność. Żaluzje składają się z lameli czyli listewek, które możemy dowolnie ustawiać – regulując dostęp światła. Lamele ułożone są poziomo i tak samo jak cała żaluzja mogą być wykonane z różnego rodzaju drewna

Od syberyjskiej lipy charakteryzującej się niezwykłą wytrzymałością po bambusowe wydanie żaluzji, tworzonych z połączonych cienkich litewek babusa, pozwalające na oszczędność miejsca i pozostawienie po zwinięciu większej odsłoniętej przestrzeni. W ofercie firmy Kall istnieje możliwość za laminowania drewna czyli wzbogacenie go o dekor.

Drewno jest materiałem ponadczasowym, który jak żaden inny nadaje wnętrzom unikalnego ciepłego klimatu. Wnętrza w którym znajdują się drewniane elementy odbierane są jako pomieszczenia w dobrym stylu z lekkim nawiązaniem do klasyki. Dziś drewno wraca na salony i wcale nie kojarzy się już z brzydka boazerią, lecz z luksusowym materiałem. Drewno w dzisiejszych projektach stosuje się do różnorodnych stylów, od skandynawskiego po nowoczesny.

Jednak drewniane żaluzje to nie tylko piękny wygląd, to także niezwykła funkcjonalność i trwałość. Pamiętajmy jednak, że ten rodzaj materiału przeznaczony jest głównie do wnętrz, ponieważ niesprzyjające warunki atmosferyczne mogły by go nieco uszkodzić. Jak wiadomo drewno nie lubi wilgoci, dlatego wybierajmy je do wnętrz dobrze wentylowanych.

Drewniana żaluzja skonstruowana jest głównie z lameli czyli listewek, które dostępne są w różnych szerokościach. Jeżeli wybierzemy szerokie lamele do naszej rolety, po ich rozstawieniu do pomieszczenia wpadnie więcej światła niż w przypadku węższej ich wersji. Zazwyczaj większe lamele dedykowane są do rolet o dużych gabarytach. W mniejszej wersji nie wyglądałyby już tak dobrze.

Rozmiar rolety możemy dobrać do każdego typu okna, ponieważ w naszej firmie istnieje możliwość wykonania ich pod wymiar okna. Natomiast jeżeli chodzi o szerokości lameli to występują w trzech rozmiarach 25mm, 50mm i 65 mm i dobierane są do gabarytów okna. Oznacza to tyle, że przy zamówieniu musimy podać dokładne wymiary okna, a nasza firma podejmie się ich realizacji.

pokojnoc

Jeżeli nie jesteśmy pewni czy drewno wkomponuje się w wystrój naszego wnętrza, a mimo to chcemy, aby nasze żaluzje były wykonane z drewna nie musimy rezygnować z tego rozwiązania. W asortymencie mamy dostępne również drewniane żaluzje w wersjach kolorystycznych. Wybór jest ogromny od jasnej kolorystyki drewna przez kolor biały, ciemne wersje drewna, bądź po prostu w wydaniu czarnym lub szarym.

Wybierając żaluzje drewniane zwróćmy jednak uwagę nie tylko na ich aspekt wizualny, ważne jest również, aby mechanizm sterujący pozwalał bez wysiłku ustawić lamele żaluzji a maskownica górnej rynny była solidnie wykonana. Z pewnością dokonując zakupu żaluzji drewnianych nie będziemy żałowali tej decyzji, ponieważ są to żaluzje, które będą nam się dobrze sprawdzały przez lata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *