Markizy zapewniają cień, ochronę i komfort. Mogą być instalowane na werandach i oknach. Zainstalowane zapobiegną przedostawaniu się deszczu do domu lub przestrzeni komercyjnej.

Podstawowe zalety

hutsMarkizy można zamontować na każdej powierzchni zewnętrznej. Są niedrogie i trwałe. Co więcej, ich instalacja jest łatwa. Zamontowanie markizy zajmuje nie więcej niż kilka godzin. Markizy okienne są dwojakiego rodzaju – stałe i składane.

Wiele osób decyduje się na instalacje markiz aluminiowych. Markizy aluminiowe to najtwardsze dostępne markizy. W przeciwieństwie do markiz wykonanych z tkanin mogą wytrzymać ciężar gradu, śniegu lub deszczu ze śniegiem. Ponadto markizy aluminiowe blokują więcej światła słonecznego niż markizy materiałowe. Mogą być skuteczne i trwałe nawet 50 lat.

Markizy okienne aluminiowe to ekonomiczny sposób na zapewnienie ochrony i cienia w każdym obszarze nieruchomości. Markizy aluminiowe mogą obniżyć koszty chłodzenia. Ponieważ blokują dodatkowe ciepło, temperatura w twoim domu będzie stosunkowo niższa. Zmniejszy to koszty chłodzenia podczas gorących letnich miesięcy. Markizy nie wymagają dużej konserwacji. Wysuwane markizy aluminiowe są bardziej wszechstronne. Kosztują jednak więcej niż stałe markizy aluminiowe.

Wysuwane markizy

Odmiennym rodzajem są markizy wysuwane. Zyskują popularność ze względu na ich elastyczność i wszechstronność. Markizy tarasowe są głównie stosowane jako osłona przed promieniami UV. Zapewniają również ochronę przed deszczem i śniegiem oraz zapobiegają blaknięciu mebli, dywanów.

Markizy nadają piękno i są bardzo praktyczne. Wysuwane markizy są bardziej elastyczne niż markizy stałe. Są tańsze i łatwe w instalacji. Brak słupków podtrzymujących te markizy czyni je bezpiecznymi dla dzieci i zwierząt.

W przypadku markiz okiennych wysuwanych, w przeciwieństwie do stałych, tylko falbany będą widoczne z przodu. Oznacza to, że wyglądają elegancko, ale dyskretnie. W przeciwieństwie do markiz stałych można je otwierać lub zwijać podczas niesprzyjającej pogody. Po złożeniu nie ulegają zniszczeniu podczas silnych wiatrów, sztormów lub silnych opadów śniegu. Wysuwane markizy mogą być elektryczne lub obsługiwane ręcznie.

Wady markiz

arikaElastyczność i wygoda markiz niestety jest kosztowna. Tego typu urządzenia są zdecydowanie droższe niż na przykład klasyczne rolety czy żaluzje. Musimy zatem przygotować się na spory wydatek, jeśli chcemy zamówić markizy.

Jeśli markiza ma czujnik elektryczny, będzie wymagała stałej wymiany. Jeśli chodzi o markizy materiałowe, to musimy zadbać o ich czyszczenie i konserwacje. Jeśli nie zostaną dokładnie wyczyszczone, markizy płócienne są podatne na pleśń i pleśń, co z kolei może prowadzić do problemów zdrowotnych.

Problemem bywa też napęd, jeśli chodzi o wysuwane markizy. Jeśli zostanie użyty tani silnik, to może się on szybko zepsuć. W niektórych przypadkach prowadnice użyte zwłaszcza do markiz wysuwanych rdzewieją z powodu złej jakości użytych materiałów. Jeśli tak się stanie, to markizy utkną i bardzo trudno będzie nimi manipulować.

Więcej informacji na temat markiz okiennych znajdziesz tutaj oraz na blogu firmowym sklepu Knall.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *