Salon to pomieszczenie, w którym cała rodzina zbiera się po ciężkim dniu pracy, aby obejrzeć swój ulubiony film, omówić wydarzenia dnia lub po prostu usiąść przy filiżance herbaty i ulubionej książce, a może odwrotnie – pracować na laptopie. To pomieszczenie, w którym odbywają się wszystkie święta i spotkania z przyjaciółmi. Dlatego bardzo trudno jest wyobrazić sobie ten pokój bez przytulnych, wygodnych mebli. Jednym z nich jest oczywiście fotel, który często stanowi centralny punkt salonu.

Budowa fotela

Fotel powinien być przede wszystkim wygodny, ale też trwały. Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest rama. Od tego zależy wytrzymałość i trwałość produktu. Wcześniej prawie wszystkie meble miały drewnianą ramę. Teraz producenci oprócz drewna oferują również różne opcje, na przykład wytłaczaną płytę pilśniową, płytę wiórową i MDF, a także metalową lub kombinowaną ramę. Niewątpliwym liderem pozostaje oczywiście rama z naturalnego drewna. Jest stosunkowo lekka bardzo trwała, a co najważniejsze – przyjazna dla środowiska. Metalowa rama ma również dużą wytrzymałość, znacznie ułatwia projektowanie, a ponadto jest tańsza, a jeśli podłokietniki lub nogi krzesła są jak kontynuacja ramy, to taki fotel może uzupełnić ogólne wnętrze salonu, wykonane w stylu strychu, wysokie- technologia lub minimalizm. Drewniana rama jest połączona za pomocą połączeń gwintowych, a metal, często przez spawanie. To pozwala im wytrzymać duże obciążenia.

Wypełniacz

Kolejnym ważnym czynnikiem jest wypełniacz. Najczęściej jest to guma piankowa, syntetyczny winterizer lub pianka poliuretanowa. Najtańszym, ale jednocześnie najmniej trwałym materiałem jest guma piankowa. Z czasem traci elastyczność i zdolność do przywracania kształtu, a później całkowicie zamienia się w pył, pozostawiając wgniecenie w siedzeniu ulubionego krzesła. Wypełniacz synteponu po pewnym czasie również traci elastyczność i wysiada w oddzielnych miejscach. Pianka poliuretanowa jest wyraźnym liderem wśród wypełniaczy. Idealnie utrzyma swój kształt i utrzyma elastyczność przez długi czas dzięki unikalnej, gęstej strukturze.

piękne wygodne fotele ze skórki

Tapicerka

Kolejnym krokiem jest wybór materiału obiciowego. Nie trzeba dodawać, że łatwość pielęgnacji i piękny wygląd krzesła będą zależeć od wyboru materiału. Do wyboru może być dermatyna, welur i aksamit, a także tajemnicza tapicerka zwana „tkaniną kategorii 1” lub „tkaniną kategorii 2”. Tapicerka z naturalnej skóry jest najbardziej elegancka, ale też kosztowna. Ma bardzo szeroką gamę kolorów i tekstur, jest bardzo łatwa do czyszczenia, ale jednocześnie wszystkie pęknięcia są tu natychmiast widoczne.

Styl

Do wyboru są klasyczne miękkie formy z pięknymi rzeźbionymi nogami i podłokietnikami, ale też fotele o anatomiczny kształcie bez podłokietników. Możemy też zakupić fotel w stylu loftu, który będzie miał tylko miękkie siedzisko i zagłówek, a reszta będzie wykonana z metalu. Aby optymalnie wykorzystać wolne miejsce, możesz wybrać fotel w stylu japońskim. Są bardzo małe i wyglądają oryginalnie i kompletnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *