Jeżeli spośród ogromnego wyboru wewnętrznych osłon okiennych zdecydowaliśmy, że to czego szukamy to rolety dzień i noc możemy mieć poczucie dobrze podjętej decyzji. Ten rodzaj osłon to połączenie funkcjonalności, dobrej jakości i ładnego wyglądu.

Pamiętajmy jednak, aby zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim szczególną uwagę przyłóżmy do dokładnego wymierzenia okna. Następnie zastanówmy się nad materiałem z jakiego powinna być wykonana nasza roleta, sposobem jej montażu oraz wyglądem.

Roleta dzień i noc jest specyficznym rodzajem rolety, która składa się z dwóch rodzajów materiału, ułożonego względem siebie. Jeden z nich, dzięki któremu wpada światło do naszych pomieszczeń jest przezroczysty, natomiast drugi kryjący-zaciemnia pomieszczenie. Materiały tworzą wzór pasów, które regulują dostęp światła po przesunięciu materiału kryjącego względem przezroczystego.

Dlatego tak istotnym jest przy zakupie rolety dzień i noc wybór odpowiednich tkanin. Zastanówmy się jaki poziom transparentności i krycia będzie spełniał nasze oczekiwania w danym pomieszczeniu. Weźmy pod uwagę, że w sypialni będziemy potrzebować znacznie większego stopnia krycia niż w salonie. Natomiast w łazience chcemy przede wszystkim osłonić się od spojrzeń, niekoniecznie rezygnując z dostępu do światła dziennego.

Kolejnym bardzo istotnym elementem jest dobór odpowiedniego sposobu montażu do zamówionej rolety, który zapewni jej prawidłowe funkcjonowanie. Należy zatem najlepiej zwrócić się do osób specjalizujących się w tej kwestii. Jeżeli dobrze zamontujemy roletę nie będziemy mieć problemu z nierówno zsynchronizowanymi pasami, brzydko fałdującym się materiałem bądź tez zacinaniem mechanizmu regulującego. Warto wiedzieć, że roletę dzień i noc możemy zamontować w sposób inwazyjny do ściany lub sufitu oraz bezinwazyjny na przykład przy pomocy haczyków oraz mocnej taśmy. Rodzaj montażu zazwyczaj dobierany jest do modelu rolety.

ciekawe wnetrze

Oryginalny wygląd rolet dzień i noc czyli pasy utworzone z dwóch rodzajów materiałów, to niewątpliwe urozmaicenie wystroju, każdego wnętrza. Będą dobrze komponowały się w klasycznym nowoczesnym lub romantycznym wnętrzu. A połączenie kolorystyczne zależy tylko od naszych upodobań. Z reguły tkanina daje znacznie więcej przytulności naszym wnętrzom niż na przykład aluminiowe żaluzje, dlatego roleta dzień i noc doskonale sprawdzi się w każdym wnętrzu. Nie musimy jednak rezygnować z zastosowania jej w surowych nowoczesnych wnętrzach, ponieważ dobór barw może je doskonale dopełnić.

Takie rolety mogą być również wyposażone w funkcję zaciemniającą zwaną black out, która zapewni nam komfortowy sen po montażu jej w sypialni.

Niewątpliwą zaletą rolet dzień i noc jest ich podwójne zastosowanie, nie można jednak im odmówić nietypowego wyglądu i to właśnie te dwie cechy przesądzają o ich popularności.

Jeżeli cenimy sobie skuteczność w regulacji wpadającego światła z pewnością nie zawiedziemy się wybierając rolety dzień i noc. Te rolety spełnią funkcję firan i zasłon, dzięki czemu zaoszczędzimy nieco pieniędzy, ponieważ kupujemy jeden produkt spełniający dwie funkcje: osłaniającą od spojrzeń w dzień jak firana oraz zasłaniającą w nocy jak zasłona.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *