Dla każdej kobiety wygodna toaletka w sypialni to nie tylko sposób na podkreślenie elegancji pomieszczenia, ale też jego większa funkcjonalności.

Jaką toaletkę wybrać?

Toaletka została zaprojektowana tak, aby stworzyć wygodną strefę dla kobiety, w której będzie nakładać makijaż i mogła układać włosy. Oprócz tej funkcji ustawienie stołu to świetny sposób na zebranie wszystkich kosmetyków i kobiecych produktów do pielęgnacji ciała w jednym miejscu. Wybierając toaletkę, należy wziąć pod uwagę wiele parametrów, zarówno pod kątem swoich potrze, jak i możliwości sypialni, w której planujesz umieścić mebel. Toaletka z przestronnymi szufladami i półkami sprawdzi się w przestronnych sypialniach. Kiedy próbujesz zminimalizować utratę miejsca, wskazane jest zwrócenie uwagi na toaletki wbudowane w szafkę lub w połączeniu z komodami. Każdy stół można ozdobić dodatkowymi akcesoriami – ramkami do zdjęć, eleganckimi szafkami na kosmetyki itp.

Współcześnie nie ma jednoznacznych wymagań, aby toaletka idealnie pasowała do wnętrza pod względem koloru, kształtu i stylu. Przeciwnie, wielu projektantów zauważa, że toaletka może nie pasować do pozostałych mebli – być w innym kolorze i z innego materiału. Toaletka powinna być wygodna i praktyczna. Nie powinnaś wybierać tych modeli, gdzie jest mało miejsca na blacie i są one pozbawione półek. Bardzo przestronne toaletki dostępne są w ofercie Meble Bik.

Gdzie ustawić toaletkę?

stylowa sypialnia z pięknym łóżkiem i toaletkąStolik najlepiej jest ustawić bliżej okna i naturalnego światła. Niemniej pamiętaj, że z toaletki będziesz też korzystać wieczorami, konieczne jest zatem odpowiednie zaplanowanie oświetlenia. Tutaj możesz zalecić zainstalowanie kilku lamp nad lustrem, aby światło padało z góry. Możesz także użyć lustra ze zintegrowanymi światłami LED. Zadbaj też o to, aby toaletka była zlokalizowana w pobliżu gniazdek elektrycznych.

W przypadku małych sypialni idealnym wyborem jest zintegrowana toaletka. Jest wbudowana w szafę i może być również elementem modelowych mebli. W takim przypadku stolik umożliwia przechowywanie niezbędnych kobiecych akcesoriów, ale nie zajmuje cennej przestrzeni. Niekiedy dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie toaletki z boku łóżka. Będzie miała mały blat, a małe krzesła lub pufy będą służyć jako miejsce do siedzenia. W takim przypadku toaletka może być jednocześnie stolikiem nocnym. W sklepach meblowych znajdziemy zazwyczaj następujące modele toaletek:

  • Stolik z szufladami i lustrem ściennym. Jest to tradycyjna opcja, która pozwala pomieścić wiele niezbędnych kosmetyków. Doskonale sprawdza się w klasycznych wnętrzach.
  • Toaletka w komplecie z szafą. Niektóre modele szaf mogą zawierać miejsce na przybory toaletowe i inne zajęcia.
  • Stolik ze składanym lustrem. Znakomity dla małych sypialni, w których konieczne jest połączenie różnych pól aktywności w małej przestrzeni.
  • Narożna toaletka – jej zaletą jest to, że zajmuje niewielką powierzchnię. Jednocześnie możemy ją w wygodny sposób ustawić przy oknie, dzięki czemu przez większość czasu mamy dostęp do światła dziennego.
  • Duża toaletka jako osobny mebel w sypialni. To rozwiązanie z przyczyn oczywistych jest wskazane jedynie w sypialniach o dużej powierzchni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *